Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr.Murat Lekili görevinden ayrıldı. CBÜ'deki yönetim değişikliğinin ardından istifasını veren Lekili'nin yerine kimin atanacağı henüz belli değil. CBÜ idari kadrolarında da bazı değişikliklerin yapılması bekleniyor.

Celal Bayar Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Semra Öncü'nün atanmasının ardından bazı bölümlerin başındaki isimlerin de değişmesi gündeme geldi. Eski rektör Prof. Dr. Cemil Özcan döneminde hastanenin başhekimliği görevini yürüten Prof. Dr. Murat Lekili'nin rektörlük seçimlerinde de sembolik olarak ismi rektör adayları arasında yer almıştı. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in kararıyla Prof. Dr. Semra Öncü'nün rektörlük görevine atanmasının ardından istifasını veren Lekili, görevinden ayrılma kararı aldı.
Henüz CBÜ yönetimi tarafından resmen kabul edilmeyen istifanın kesinleşmesinin ardından yeni bir isim bu göreve atanacak. Bu konuda CBÜ yetkilileri henüz yeni bir ismin belirlenmediğini söyledi. CBÜ'deki değişiklikleri sadece hastaneyle sınırlı kalmayacağı, rektör yardımcılıkları ve bazı idari görevlerle ilgili de önümüzdeki günlerde değişikliklerin yapılması bekleniyor.

KAYNAK